Kolczyki na prezent

kolczyki

Kupowanie biżuterii na prezent jest popularne, chociaż niekiedy trudno trafić w czyjeś gusta. Kobietom, które lubią biżuterię często kupuje się kolczyki. Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę wybierając dany wzór.

Najbardziej efektowne są kolczyki wiszące. Te wykonane ze złota lub srebra i ozdobione kamieniami, nawet sztucznymi, prezentują się naprawdę wspaniale. Świetnie nadają się do noszenia na wszelkiego typu przyjęcia. Jeśli jednak biżuteria ma być prezentem z okazji nowej pracy, warto zainwestować w coś nieco bardziej stonowanego.

Kupując kolczyki należy mieć także na uwadze rodzaj zapięcia. Tak zwane zapięcie francuskie może być trudne do opanowania dla osoby, która nosi kolczyki od niedawna lub po prostu nie jest przyzwyczajona do takiego sposobu wkładania. O wiele bardziej praktyczne jest zapięcie angielskie, wiele osób wybiera również wkrętki.

Należy zwrócić uwagę również na materiał - kolczyki powinny być wykonane z metalu szlachetnego. Nie tylko nie powoduje alergii, ale łatwiej jest je oczyścić w razie potrzeby.

Tags:   kolczyki