Jakie perfumy znajdziemy w ofertach drogerii internetowych?

Praktycznie każda drogeria obok działów z kosmetykami kolorowymi oraz pielęgnacyjnymi posiada także dział perfumeryjny. Sklepy internetowe nie różnią się pod tym względem od placówek stacjonarnych. Jakie jednak perfumy znajdziemy w ofertach drogerii internetowych?

Perfumy esencjonalne


Na rynku perfum dostępne są produkty w różnych cenach. Uzależnione są one nie tylko od prestiżu konkretnej marki, ale także od jakości perfum. Najdroższe są perfumy określane także mianem esencji lub eliksiru perfum. Ich cechą charakterystyczną jest duża zawartość olejków eterycznych. Tego typu produkty zawierają od około 22 do 40 procent czystych olejków. Ich zapach na skórze pozostaje nawet przez kilka dni. Jednak bardzo wysoka cena produktu sprawia, że nie każda  internetowa drogeria sprzedaje perfumy z tak dużą zawartością olejków zapachowych.

Wody perfumowane i toaletowe


Częściej dostępne są wody perfumowane oraz wody toaletowe. W tych pierwszych zawartość olejków eterycznych wynosi od 10 do 18 procent, a zapach z powodzeniem powinien utrzymać się na skórze około dwóch dni. W składzie wody toaletowej znajduje się od 4 do 12 procent olejków. Zaletą wód toaletowych jest przede wszystkim lekkość – kosmetyku możemy używać nawet kilka razy dziennie. Wody toaletowe w swojej ofercie ma praktycznie każda drogeria internetowa, ponieważ łączą one dość dobrą wydajność z przystępną ceną.
Na rynku dostępne są także wody kolońskie oraz wody odświeżające.
Tags: