Elegancka biżuteria - czy tylko ze srebra?

Elegancka biżuteria najczęściej kojarzy się z takimi szlachetnymi kruszcami jak złoto i srebro. I rzeczywiście, to właśnie te materiały przeważają w przypadku delikatnych pierścionków czy naszyjników. Jednak obecnie można znaleźć tego typu wyroby robione także z innych metali, które zazwyczaj wyróżniają się twardością.

Obrączki ze srebra

Eleganckie obrączki mogą być wykonane z białego i żółtego złota oraz ze srebra. Obecnie równie często tego typu biżuteria wykonywana jest także z tytanu. Wygląd tego typu wyrobów jest podobny do tych ze złota i srebra. Tak samo jak wyżej wymieniona biżuteria mogą być ozdobione cyrkoniami. Obrączki z tytanu często są także różnokolorowe - połączenie trzech kolorów metalu rzadko jest spotykane w przypadku wyrobów z innych materiałów. Wadą biżuterii wykonanych z tytanu jest to, iż te wyroby nie są zazwyczaj tak delikatne i misterne. Zaletą jest jego wytrzymałość i niska cena.

Innym metalem używanym do wyrobu biżuterii jest obecnie wolfram. Ma być on jeszcze trwalszy niż tytan, najczęściej wykonuje się z niego bransoletki. Tak samo jak w przypadku innych rodzajów materiału można wykonywać z niego elegancką biżuterię w dwóch kolorach i często korzysta się z takiej możliwości.

Tags: