Niebanalna ozdoba uszu – nausznice

Szukasz oryginalnej biżuterii, która podkreśli Twój awangardowy look? Lubisz wyróżniać się z szarego tłumu? Podążasz za modą? Nausznice, czyli inaczej ear cuffs to propozycja właśnie dla Ciebie!

Czym są kolczyki nausznice?

To nietypowa, przyciągająca wzrok ozdoba uszu, do której nie trzeba mieć przekłutych uszu – nausznice to biżuteryjne nakładki, zaciskane na dowolnej wysokości małżowiny usznej. Zacisk ten posiada regulację, dzięki czemu rozmiar tych kolczyków jest uniwersalny. To atrakcyjna alternatywa dla zwykłych kolczyków i piercingu. Pokochały je szafiarki, blogerki modowe i celebrytki, nosząc je zarówno do codziennych stylizacji, jak i na wieczorowe wyjścia.

Typy ear cuffs

Duży wybór wzorów i rodzajów kolczyków nausznic sprawia, że z łatwością można dobrać tę biżuterię do każdej stylizacji. Ogółem wyróżnia się trzy główne grupy tych ozdób:


* standardowe obrączki

* nausznice z łańcuszkiem

* nausznice ear jacket ze sztyftem


Pierwsze z nich mogą być gładkie lub zdobione ornamentami. Można nosić je osobno, częściej jednak stanowią część spinającą łańcuszki w nausznicach drugiego typu. Nausznice z łańcuszkiem to najbogatsza grupa nausznic – dolna część może być zakończona obrączką bądź sztyftem. Ear jacket to nausznica wykorzystująca podstawowe przekłucie płatka ucha, w którym umieszcza się sztyft. Nosi się ją w miejscu typowych kolczyków.

Tags: