Pierścionek ze szmaragdem

złote pierścionki ze szmaragdem

Wybór pierścionka z kamieniem szlachetnym jest oznaką dojrzałości, ale także zaradności. Można bowiem kupić biżuterię z naturalnymi kamieniami szlachetnymi, można także znaleźć ich tańsze odpowiedniki, z kamieniami otrzymywanymi metodami sztucznymi. Z daleka i oglądane przez osoby nie znające się na rzeczy wyglądają jak prawdziwe, jednak to właśnie te oryginalne mają w sobie moc. W końcu nie bez kozery każdy z kamieni szlachetnych ma przypisaną do siebie unikatową moc.


Kamienie w biżuterii

Nie ma żadnego ograniczenia, jeśli chodzi o używanie kamieni w jubilerstwie. Jedynym ograniczeniem, ale już nie przy tworzeniu, ale przy zakupie, jest portfel kupującego. Projektanci nie mają problemów, mogą wykonać pierścionek ze szmaragdem, jak i z jego "podróbką", otrzymywaną metodami laboratoryjnymi. Można także zrobić złote pierścionki ze szmaragdem, ale jeśli klient nie ma takich zasobów, jubiler zaproponuje tańszy odpowiednik, złoto mniejszej próby, ewentualnie inny kruszec. Jednak świadomość zakupienia i wręczenia czegoś niesamowitego i niepowtarzalnego da nam olbrzymią satysfakcję.


Kruszce do wyrabiania biżuterii

Także tutaj jubiler ma pełne pole do popisu. Stosując kruszce drogocenne, takie jak złoto, platyna, srebro, stopy metali szlachetnych, otrzymuje produkty także szlachetne, a co za tym idzie, bardzo często drogie. Zastosowanie złocenia powoduje, że prawie każdy może sobie pozwolić na odrobinę luksusu i zakupić coś pięknie wyglądającego.