Biżuteria złota - o czym pamiętać kupując ją?

Biżuteria złota zawsze prezentuje się świetnie. Nie starzeje się i nie wychodzi z mody. Biżuteria damska wysokiej jakości nie powinna matowieć z biegiem czasu. Dlatego stanowi świetną inwestycję na przyszłość.


Dlaczego warto kupować biżuterię ze złota?


Złota damska biżuteria ma wartość artystyczną, ale warto myśleć o niej również jako o inwestycji. W ciągu ostatnich 30 lat wartość złota znacznie wzrosła. Rośnie cały czas również cena kamieni szlachetnych. Złota biżuteria to zabezpieczenie na trudne czasy. W dobie kryzysu ekonomicznego nie ma lepszego sposobu na oszczędzanie. Eksperci są zdania, że to właśnie w dużej mierze złoża złota i kamieni szlachetnych wpłynęły na potęgę wielu krajów świata. 

Na co zwrócić uwagę kupując złotą biżuterię?


W jubilerstwie ogromne znaczenie ma przede wszystkim próba biżuterii. To oznaczenie uniwersalne, które obowiązuje na całym świecie. Litera K to karat i informuje jaki procent czystego złota zawiera dana biżuteria. Przykładowo 18-karatowe złoto zawiera 0,250% domieszek i 0.750% czystego złota. Taką próbę określa się jako próbę 0,750. Damską złotą biżuterię zawsze powinno się kupować u renomowanego jubilera. Tylko w takim miejscu można być pewnym, że kupuje się ozdobę z wysokiej półki. Warto przy tym pamiętać, że jubiler nie ponosi odpowiedzialności za sprzedawany towar. Podstawowym błędem jest kupowanie biżuterii w miejscach podejrzanych, gdzie nie wystawia się faktur czy paragonów.

Tags: