Białe złoto - jaką biżuterię wybrać na komunię?

Wybierając prezent komunijny dla dziewczynki nasz wybór często pada na biżuterię.Jest to elegancki i ponadczasowy prezent, który będzie służył obdarowanej jeszcze przez długie lata.

Biżuteria na prezent

Uzgodniliśmy już, że biżuteria jest dobrym pomysłem na prezent, jaki jednak rodzaj ozdób wybrać, aby był on odpowiedni na tę okazję? Jednym z najczęściej kupowanych rodzajów biżuterii na komunię są łańcuszki z medalikiem oraz kolczyki. Są to najbardziej uniwersalne ozdoby, które będą pasować zarówno na dziecko, jak i później na osobę dorosłą. Dobrym wyborem jest także bransoletka lub zegarek, które mogą być wzbogacone o grawer. Na prezent niekoniecznie sprawdzi się pierścionek. Ciężko odgadnąć jaki rozmiar palca będzie miała dziewczynka w przyszłości, dlatego też nie warto inwestować w tego rodzaju prezent.

Planując zakup biżuterii na prezent komunijny warto porównać oferty oraz ceny w różnych sklepach jubilerskich. Często przed "sezonem" komunijnym możemy natrafić na różnego rodzaju zniżki oraz promocje.

Rodzaj kruszcu

W wyborze biżuterii ważny jest również rodzaj kruszcu z którego została ona wyrobiona. Ozdoby ze srebra nie są zbyt często kupowane na prezent z powodu swej niskiej wartości. Zdecydowanie lepiej wybrać złoto. Przy podejmowaniu decyzji warto pamiętać, że białe złoto jest bardziej eleganckie i troszkę nowocześniejsze. Chcąc postawić na klasykę należy wybrać złoto żółte. Istnieją również modne kombinację obu "barw", które wyglądają szczególnie ciekawie na bransoletkach i kolczykach.

Tags: