Pamiątka chrztu świętego - co wybrać?

Chociaż coraz mniej młodych ludzi w naszym kraju deklaruje przywiązanie do kościoła katolickiego, to jednak jeżeli chodzi o chrzest dla dzieci, często z przekonaniami wygrywa tradycja. Na uroczystość włączenia kolejnego członka we wspólnotę kościelną zapraszana jest zazwyczaj najbliższa rodzina. Chrzczony maluch musi mieć także dwójkę rodziców chrzestnych, zgodnie z przepisami kościoła, powinien to być mężczyzna oraz kobieta.

Prezent na chrzest - obowiązek czy dobrowolny gest?

Przynajmniej w teorii jest tak, że nie można nikogo zmusić do tego, aby na uroczystość chrztu przychodził z jakimkolwiek prezentem. Jednak w dobrym tonie jest to aby zadbać chociaż o niewielkie pamiątki chrztu. Pamiątka chrztu świętego dostępna jest w każdym sklepie z dewocjonaliami czy w księgarni katolickiej. Pamiątka chrztu może przyjmować różną formę - te najprostsze, wykonane z papieru kosztują zaledwie kilkanaście złotych. Nieco droższe są pamiątki pozłacane lub posrebrzane.

Co oprócz pamiątki?

Na pamiątce chrztu świętego pisze się przeważnie krótkie życzenia dla malucha oraz umieszcza datę uroczystości. Najbliższa rodzina oraz chrzestni powinni pomyśleć o jeszcze jakimś dodatkowym prezencie, który będzie służył dziecku w przyszłości. Może to być na przykład ozdobny zegarek czy też złoty wisiorek. Pomysłów w tym względzie jest bardzo dużo, w razie braku inspiracji dobrze jest przejrzeć tematyczne fora internetowa na których ich użytkownicy wymieniają się pomysłami na prezent na chrzest

Tags: