Jak wybrać dobry rozmiar pierścionka?

Obecnie pierścionek jest biżuterią, którą możemy sobie sami kupić. Nosimy je na co dzień, do pracy, szkoły, ale też na większe wyjście. Delikatne pierścionki pięknie się prezentują na szczupłej dłoni, a te z dużymi oczkami, na nieco większych dłoniach. Zatem jak zmierzyć rozmiar pierścionka, by nie był za mały ani za duży? Czym się kierować przy wyborze rozmiaru?

Rozmiar palca

Rozmiar palca może się różnić w poszczególnych dniach. Latem, szczególnie gdy temperatura jest wysoka palec może być spuchnięty, a zimą - nieco mniejszy. Dlatego najlepiej mierzyć w temperaturze 10-20 stopni Celsjusza. Również szerokość palca może być różna rano i wieczorem. Dlatego warto kupować pierścionek taki, by z lekkim oporem przechodził przez palec w jego najszerszym miejscu. Należy unikać mierzenia pierścionków po wysiłku fizycznym lub w silnym stresie, ponieważ wtedy także palce są spuchnięte. Także pierścionek o szerokiej szynie powinien być od pół do jednego rozmiaru większy, niż standardowy.

Zakupy online

A co jeżeli dana osoba woli robić zakupy przez internet? Najłatwiejszym rozwiązaniem jest zmierzenie palca, np. przez owinięcie go tasiemką lub sznurkiem, a następnie jej zmierzenie linijką. Później centymetry/milimetry należy porównać z tabelą rozmiarów w danym sklepie. W większości sklepów internetowych można bez żadnych kosztów wymienić lub zwrócić towar jeżeli nie trafiliśmy z rozmiarem.

Tags: