Niezwykła moc szafiru

Szafir jest jednym z najbardziej niezwykłych kamieni szlachetnych na świecie. Jest to drugi najtwardszy minerał na świecie, tuż za diamentem. Nazwa "szafir" oznacza w wielu semickich językach "niebieski kamień" i choć niebieski jest najczęstszym kolorem, w którym występuje ten minerał, na świecie spotyka się także białe odmiany szafiru. Biżuteria z szafirem w dalszym ciągu cieszy się niezwykłą popularnością, gdyż minerał ten jest nie tylko piękną ozdobą, ale także surowcem wspierającym nasze zdrowie.Skąd pochodzi szafir?

Szafiry występują głównie na Sri Lance, w Kambodży, Indiach, Tajlandii, Birmie, Kolumbii, RPA, Rosji, USA i Australii, a jego białe odmiany można znaleźć także na Dolnym Śląsku. To jednak szafiry kaszmirskie cieszą się największą popularnością wśród jubilerów i miłośników biżuterii z szafirem. Największy wydobyty do tej pory szafir został znaleziony na Madagaskarze, a jego waga sięgała niemal 18 kilogramów.

Magiczna moc szafiru

W wielu kulturach szafir był i jest wyjątkowym minerałem wykorzystywanym w wielu rytuałach i praktykach duchowych. Od XIII wieku szafir ma także wyjątkowe znaczenie w religii katolickiej. Jeden z papieży ogłosił bowiem, że szafir jest kamieniem kardynałów. Od tego czasu, każdy z nich nosił pierścień z tym wyjątkowym minerałem, który miał chronić od wpływu złych mocy. Oprócz tego miłośnicy medycyny alternatywnej twierdzą, że szafir ma moc zwalczania chorób nerek i dróg moczowych. Ponadto szafir ma pozytywnie wpływać na pracę serca i wspomagać skuteczność przyjmowanych leków.

Tags: