Pierścionki z szafirem na zaręczyny

Wybór zaręczynowego pierścionka nie należy do najłatwiejszych. Mężczyzna, który pragnie prosić ukochaną o rękę musi wybrać odpowiedni rozmiar, fason, kolor złota i rodzaj kamienia.

Jak dokonać prawidłowego wyboru pierścionka z szafirem?

Aby wybrać idealny pierścionek z szafirem, należy wziąć pod uwagę jaki kolor biżuterii na co dzień preferuje przyszła panna młoda. Jeśli kobieta gustuje w srebrze, najlepszym wyborem będzie pierścionek z białego złota. dzięki temu będzie ładnie współgrał z innymi elementami biżuterii. Bardzo ważna kwestią jest także fason pierścionka. Dla filigranowych i delikatnych kobiet poleca się pierścionki z szafirem, gdzie kamień umiejscowiony jest centralnie w oprawie szynowej. W ten sposób szafir zawsze będzie świetnie się prezentował, a taki fason jest klasyczny i ponadczasowy.


Walory estetyczne pierścionków z szafirem

Bez wątpienia szafir jest jednym z piękniejszych minerałów. Z tego powodu idealnie sprawdza się w pierścionkach zaręczynowych. Istnieje taki przesąd, że szafir jest symbolem trwałej miłości i być może dlatego często gości na dłoniach przyszłych panien młodych. Pierścionek szafir został dostrzeżony w mediach, kiedy książę William poprosił Kate Middleton o rękę. Był to, tzw. szafir cejloński. Od tego czasu pierścionki zaręczynowe z tym kamieniem są ciągle popularne.

Wybór pierścionka ma duże znaczenie, jednak należy pamiętać o tym, że to, co się naprawdę liczy to uczucie, którym obdarowuje się ukochaną. Każda kobieta marzy o pięknej biżuterii, ale nic nie zastąpi szczerej miłości.
Tags: